Lāzerpeintbols kā izklaides formāts

By 15.03.2017. October 21st, 2019 Pasākumu formāti
izklaides formāts

Cik zināms, lāzerpeintbols izklaides industrijā ir pazīstams jau vairāk nekā trīsdesmit gadus. Rīgā, protams, tajos laikos vēl stāvēja garās rindās pēc maizes, un par izklaidi īpaši nedomāja, tomēr būtiski ir tas, ka šī spēle, nu jau savā ziņā arī sporta veids, ir godam izturējusi laika pārbaudi un iesoļojusi mūsu ikdienā kā oriģināls un atraktīvs laika pavadīšanas veids. Tā ir lieliski piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan dāmām, gan kungiem. Tā mūs aizrauj un vieno!

Un ja mēs uzdotu jautājumu, kam šī spēle varētu likties vissaistošākā, tad viennozīmīgi sekotu vairākas atbildes. Lāzertags ir lielisks izklaides formāts tādos pasākumos, kā vecpuišu ballītes, korporatīvie pasākumi un bērnu ballītes. Tas viennozīmīgi būtu kā oriģināls papildinājums dzimšanas dienas ballītei vai vienkāršai atpūtai kopā ar draugiem. Ir maldīgi uzskatīt, ka šī spēle nav piemērota bērniem un meitenēm. Tieši otrādi – bērni to tik ļoti izbauda, ka viņus ir grūti dabūt nost no laukuma, un meitenes bez bēdu metas azartā un sastāda nopietnu konkurenci puišiem. Atšķirībā no peintbola, šeit nav sāpju, kas bremzētu mūsu piedzīvojumu garu! Mēs varam ļauties procesam un aizmirst par ikdienu.

Un neatkarīgi no tā, vai šī spēle ir kā pašmērķis vienkārši labai laika pavadīšanai vai kā papildinošs elements kādam citam pasākumam, gala rezultāts būs nemainīgs – labi pavadīts laiks, pozitīvas emocijas un veselīga izskriešanās!

Lāzertags kā sporta veids

Tas varētu likties jocīgi, jo līdz šim lāzertags cilvēkiem ir saistījies ar veselīgu izklaidi, tomēr tā tas ir. Tas ir kļuvis arī par globālu sporta veidu. Pirmais laser tag pasaules čempionāts notika divtūkstošo gadu sākumā, un kopš tā laika visā pasaulē regulāri notiek dažādi ar šo sporta veidu saistīti turnīri – gan lokāli, gan starptautiski! Bet kā ir ar Latviju?

Ticiet vai nē, mums pat ir sava lāzertaga sporta federācija, un tīri tehniski mēs varam noformēt Latvijas izlasi. Un arī sporta lāzertaga turnīri mums nav nekas svešs – tādi ir notikuši vairāki. Tie gan krasi atšķiras no vēsturiski sākotnējā spēles formāta, jo ir daudz modernāki un taktiskāki. Šajos turnīros piedalās komandas piecu cilvēku sastāvā. Vienā spēlē sacenšas divas komandas, un spēles mērķis ir atkarīgs no konkrētā turnīra noteikumiem. Un šādi komandas spēlē viena ar otru, krāj punktus, lai kļūtu par uzvarētājiem. Bet pats galvenais ir spēles process, un šajos turnīrus nudien vairāk ir jūtama pozitīva gaisotne, nekā sausa konkurence. Mēs noteikti iesakām trenēties un izmēģināt arī savus spēkus!